Webáruházunk a felhasználói élmény javítása és a kényelmesebb használat érdekében cookiekat használ.

Adatkezelési tájékoztatónk.

Termékek Menü

Neo Citran kapszula 16db

Ár:
1.690 Ft (1.331 Ft + ÁFA)
Gyártó: Novartis
Elérhetőség: Készleten
Várható szállítás: 2018. december 19.

A Neo Citran kapszula megfázás, meghűlés és influenza tünetei láz, enyhe/közepes fájdalom, orrdugulás és hurutos köhögés rövid távú kezelésére szolgál. 

A Neo Citran kapszula kizárólag akkor alkalmazható, ha az alábbi tünetek mindegyike fennáll: fájdalom és/vagy láz, orrdugulás és hurutos köhögés.

serdülőknek és felnőtteknek

Vény nélküli gyógyszer.

A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót vagy kérdezze meg kezelő orvosát, gyógyszerészét!

 

Egységár: 106 Ft/db
Átlagos értékelés: Nem értékelt
Menny.:db

Leírás és Paraméterek

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

 

Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula

paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, gvajfenezin

 

Felnőttek és 16 éves vagy annál idősebb serdülők számára

 

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.

Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

 Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont

 eltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

A betegtájékoztató tartalma

1. Milyen típusú gyógyszer a Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula (továbbiakban Neo Citran kapszula) és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2. Tudnivalók a Neo Citran kapszula alkalmazása előtt

3. Hogyan kell alkalmazni a Neo Citran kapszulát?

4. Lehetséges mellékhatások

5. Hogyan kell a Neo Citran kapszulát tárolni?

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

 

1.   Milyen típusú gyógyszer a Neo Citran kapszula és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

A Neo Citran kapszula megfázás, meghűlés és influenza tüneteinek rövid távú kezelésére szolgál. Ezek közé a tünetek közé tartozik az enyhe/közepes erősségű fájdalom, láz, orrdugulás és hurutos köhögés.

 

A Neo Citran kapszula kizárólag felnőttek és 16 éves vagy annál idősebb serdülők számára javasolt.

 

A Neo Citran kapszula kizárólag akkor alkalmazható, ha az alábbi tünetek mindegyike fennáll: fájdalom és/vagy láz, orrdugulás és hurutos köhögés.

 

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri.

 

Hogyan fejti ki hatását a Neo Citran kapszula?

A Neo Citran kapszula három hatóanyagot tartalmaz:

 paracetamol fájdalom- és lázcsillapító.

 fenilefrin az orrdugulást csökkenti. Az orrnyálkahártya duzzanatának csökkentése révén megszünteti az orrdugulást és könnyebbé teszi a légzést.

 gvajfenezin egy köptető, amely fellazítja a váladékot és megkönnyíti a hurutos köhögést.

 

 

 }Tudnivalók a Neo Citran kapszula alkalmazása előtt

 

Ne alkalmazza a Neo Citran kapszulát:

 ha allergiás a paracetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, a gvajfenezinre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,

 ha szívbetegsége van vagy magas a vérnyomása (hipertónia),

 a cukorbeteg,

 ha pajzsmirigy-túlműködése van,

 ha zárt zugú zöldhályogja (glaukómája) van (magas a szem belnyomása),

 ha a vese közelében található mellékvesét érintő bizonyos daganatos betegsége van (feokromocitóma),

 a jelenleg monoamino-oxidáz-inhibitorokat szed, vagy az elmúlt 14 napban szedett ilyet (ezek a depresszió vagy a Parkinson-kór kezelésére használt gyógyszerek),

  ha triciklusos antidepresszánsokat szed,

  ha béta-blokkolókat szed (ezek magas vérnyomás és szívproblémák kezelésére alkalmazott gyógyszerek),

  a más szimpatomimetikus készítményeket, például orrdugulást csökkentő, étvágycsökkentő és amfetaminszerű pszichostimuláns szereket szed.

 

Figyelmeztetések és óvintézkedések

Fontos, hogy a Neo Citran kapszulát kizárólag akkor alkalmazza, ha az alábbi tünetek mindegyike fennáll: fájdalom és/vagy láz, orrdugulás és hurutos köhögés.

 

Paracetamolt tartalmaz.

Ne szedje más paracetamol-tartalmú készítményekkel együtt!

Súlyos májkárosodás alakulhat ki, ha túllépi a paracetamol maximális napi adagját.

 

Általánosságban, a fájdalomcsillapítók rendszerinti alkalmazása, különösképpen több fájdalomcsillapító kombinációban történő alkalmazása tartós vesekárosodást okozhat, növelve a veseelégtelenség kockázatát.

 

A gyógyszer szedésének ideje alatt ne fogyasszon alkoholos italokat.

Ne szedje együtt más, köhögés, megfázás vagy orrdugulás elleni készítménnyel.

 

Forduljon orvoshoz, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri.

 

A Neo Citran kapszula alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével:

szív-és érrendszeri problémája van,

ha veseproblémája van,

ha májproblémája van

prosztata-megnagyobbodása van, mivel vizelet-visszatartás vagy vizelési nehézség állhat fenn Önnél,

ha vérkeringési problémája van (például Raynaud-szindróma),

a enyhe sárgaság áll fenn Önnél (Gilbert-szindróma),

ha glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz-hiány áll fenn Önnél (enzimhiány),

ha a vörösvértestek kóros pusztulása áll fenn Önnél (hemolitikus anémia),

ha kiszáradt állapotban van vagy krónikusan alultáplált,

ha Önnél krónikus köhögés, asztma vagy tüdőtágulat (tüdőbetegség) áll fenn.

 

Gyermekek és serdülők

A készítmény nem alkalmazható 16 év alatti serdülők és gyermekek esetén, illetve olyan 16 és 18 év közötti serdülők esetén, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.

 

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről, különösen az alábbiakról:

  szívelégtelenség és a rendellenes szívritmus kezelésére alkalmazott gyógyszerek (digoxin és más szívglikozidok).

  vérhígító (véralvadásgátló) gyógyszerek, például warfarin vagy más kumarinok.

  tuberkulózis (rifampicin és izoniazid), illetve baktériumok okozta fertőzések (klóramfenikol) elleni gyógyszerek.

  epilepsziás rohamok kezelésére alkalmazott gyógyszerek, például lamotrigin, fenitoin, fenobarbitál és karbamazepin.

   koleszterinszint csökkentésére alkalmazott kolesztiramin.

  

   

A Neo Citran kapszula egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal

Ne igyon alkoholt, amíg a gyógyszert szedi!

Ez a gyógyszer étkezéstől függetlenül bevehető.

 

Terhesség és szoptatás

Ne alkalmazza a Neo Citran kapszulát, ha terhes, vagy ha szoptat!

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Ez a készítmény szédülést okozhat. Ha szédül, ne vezessen gépjárművet, illetve ne kezeljen gépeket.

 

 

 Hogyan kell alkalmazni a Neo Citran kapszulát?

 

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

A készítmény ajánlott adagja

50 kg feletti felnőttek, időskorúak és 16 éves vagy annál idősebb serdülők:

4–6 óránként, szükség szerint.

A napi maximális adag nem haladhatja meg a 24 órán belüli 6 kapszulát (2 kapszula naponta 3 alkalommal) (ez 3000 mg paracetamolnak, 36,6 mg fenilefrin-hidrokloridnak és 600 mg gvajfenezinnek felel meg).

}A készítményt 3 napnál tovább ne szedje. Tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri.

 

A készítmény nem alkalmazható olyan felnőttek, időskorúak és 16 éves vagy annál idősebb serdülők esetében, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.

 

Az itt feltüntetett adagot ne lépje túl.

 

Alkalmazása gyermekeknél és serdülőknél

A készítmény 16 évesnél fiatalabb gyermekek és serdülők esetén nem alkalmazható.

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.

Írja meg véleményét



Megjegyzés: A HTML-kód használata nem engedélyezett!
Értékelés: Rossz Kitűnő


Termék címkék: influenza, köhögés, megfázás